2 dny
Délka kurzu
Střední
Obtížnost
Chtěl bych Tě pozvat na Ferratový kurz – Ferratový víkend v Raxalpe. 
 
Pojď se se mnou vydat na úžasné ferraty v Rakousku v pohoří Raxalpe a Hohe Wand. Kurz je určen pro lidi, kteří chtějí sami bezpečně zdolávat ferraty různých obtížností a být připraveni na různé události, které mohou nastat. Naučím tě vše od úplných začátků a po celou dobu výstupu ti budu na blízku, kontrolovat a vysvětlovat techniku. 
Dostupné termíny:
1) Pro rok 2018 jsou již termíny uzavřeny. Další budou až pro rok 2019.
Místo kurzu Raxalpe, Rakousko
Kapacita kurzů 6 účastníků
Cena obsahuje Kompletní zapůjčení vybavení na ferraty. Budeš potřebovat akorát svoje pevnější boty a bezprsté rukavice (fitness, cyklistické). Dobré jsou i pogumováné pracovní rukavice

Náklady na horského průvodce a fotografa

Profi fotografie s logem (za příplatek 390 Kč, je možné si zaplatit jedinečné focení konkrétní osoby a tím prohloubit zážitek z akce. V ceně je 10 ks upravených fotografii bez loga)

Cena nezahrnuje Ubytování (ubytování zařízeno, platba na místě)

Dopravu – na tento kurz můžeš využít zdarma spolujízdy tam i zpět naším minibusem, vyjíždíme ze Zlína (popřípadě po trase).

Cestovní pojištění

Na kurzu Ti ukáži:

– jak správně používat vybavení
– jak se vyznat obtížnosti ferrat
– techniku výstupu na ferraty
– záchranu při pádu na ferratě
– dopomoc při nezvládnutí úseku
– základy první pomoci v horách
– historii ferrat
– vybavení a jeho použití

Kurz je veden certifikovaným horským průvodcem a lezeckým instruktorem s individuálním přístupem k jednotlivci ve skupině max. 6 lidí!

ednu noc přespíme v horské chatě (ještě doplním). Cena za ubytování není v ceně kurzu. Cena za ubytování včetně snídaně je …., platí si na místě každý sám. Místo si rezervovat v chatě nemusíš, to už jsem zařídil.

Obtížnost: Nemusíš se bát, že by to mělo být něco těžkého. Obtížnosti ferrat na které půjdeme jsou v obtížnosti od B až po C/D. Itinerář není pevně daný, ferraty vyberu podle zkušeností, fyzické zdatnosti účastníků a počasí.

1

Den 1: Příjezd

9:00 Sraz v pohoří Raxalpe
 
9:15 Předání vybavení, vysvětlení použití a jak se do toho všeho správně ustrojit. 
 
10:00 Navštívíme první ferratu, kde si něco povíme o obtížnosti ferrat a správné technice výstupu. Po celou dobu výstupu ti budu na blízku, kontrolovat a vysvětlovat techniku. Vyzkoušíš si co dělat, když se před tebou zasekne člověk… Poté na vysutém mostě nebo jiném převislém úseku si pohrajeme trochu s adrenalinem, pověsíš se do volného prostranství a zároveň okusíš, že tlumič pádu se netrhá při běžném odsednutí…Na další části pak dopomoc / dojištění / spouštění účastníka na těžkém úseku pomocí lana. Na konec první části pár fotek pro rodinku a hurá na svačinku…
13:00  Po obědě přejedeme na další krásnou ferratu, ti co už nebudou moct mohou odpočívat u Radlera, popřípadě se kochat úžasnou přírodou. S ostatními vylezeme ještě jednu luxusní ferratu, na této části už nebude probíhat výuka, budu pouze dohlížet nad tým výstupem a bezpečím.
 
17:00 Ubytování na horské chatě
 
18:00 Trochu teorie, ukázek a povídek 
 
19:00 Volná zábava
2

Den 2

8:00 Snídaně na horské chatě.
 
9:00 Vyklizení chaty a odjezd na ferratu.
 
10:00 Tento den si vybereme ferratu podle sil a chuti účastníků. Zajištěné cesty se nebudou opakovat, pokaždé bude jiná. Na ferratě si ještě vyzkoušíš záchranu při pádu na ferratě v horizontální poloze ocelového lana a vypárání tlumiče pádu. Zbytek ferraty už bude bez metodiky. Po vylezení a podepsání se do vrcholové knihy nám zůstane ještě chvíli času na relax.
16:00 Ukončení kurzu