Ahoj, jmenuji se Michael Večerka

Pocházím z krásného města Šumperka, které je vstupní bránou Jeseníků. Už od malého prcka jsem většinu času trávil na horách a tato vášeň mi zůstala až do dnes. Postupem času jsem si dodělal spousty akreditací, praxe, vzdělání, abych mohl bezpečně provádět lidi po skalách a horách po celé Evropě. Tím mé vzdělání samozřejmě nekončí…

Licence a akreditace

Vlastním licence jako horský průvodce, instruktor lezení na skalách, instruktor lezení na umělých stěnách, stavba lanových překážek, práce a záchrana ve výškách a nad volnou hloubkou s lanovým přístupem.

Specializace na výstupy

Moji největší specializací jsou technické výstupy, lanová záchrana a první pomoc z těžko přístupných míst.

Něco málo o SOG Climbing

Co vlastně znamená název SOG Climbing? Je to zkratka slov Special Outdoor Group – Climbing ve volném překladu to znamená Speciální outdoorová společnost zaměřená na lezení / výstupy :). Projekt SOG Climbing jsem založil ještě jako živnostník v listopadu 2013. Díky velkému zájmu z Vaší strany se projekt rozšířil natolik , že v roce 2017 došlo k přechodu na SOG Climbing s.r.o..

Dnes se firma specializuje na průvodcování a kurzy zaměřené na via ferraty, vysokohorskou turistiku, lezení, lanové záchranné techniky, první pomoc v horách, skialpy, sněžnice, lavinové a ledovcové kurzy, přežití. Jako přidruženou činnost realizuje stavbu a provozování lanových parků a překážek.

Působíme v Olomouci a Zlíně.

Všechny kurzy a akce jsou zaměřeny na kvalitu s individuálním přístupem k jednotlivci ve skupinách max. 6 – 8 osob pod vedením certifikovaných horských průvodců a instruktorů.