3 dny
Délka kurzu
Střední
Obtížnost

Chtěl bych Tě pozvat na Výstup na Dachstein + základní ledovcový kurz.

Pojď si užít v létě sněhu na ledovci. Vyzkoušíš si chůzi na mačkách, brzdit pád cepínem a záchranu z ledovcové trhliny. Vystoupáme na místní nejvyšší vrchol Hoher Dachstein 2995 m. Pokud nám zůstane ještě čas a síly, vylezeme si další místní ferraty.

Dostupné termíny
1)14.-16.7.2017
2)15.-17.8.2017
Místo kurzu Dachstein, Rakousko
Kapacita kurzů 6 účastníků
Cena obsahuje  Kompletní zapůjčení lezeckého vybavení na ferraty a na ledovce.
Náklady na horského průvodce a fotografa
Profi fotografie s logem (za příplatek 390 Kč, je možné si zaplatit jedinečné focení konkrétní osoby a tím prohloubit zážitek z akce. V ceně je 10 ks upravených fotografii bez loga)
 Poradenství pro přípravu na akci
 Informační materiály
Cena nezahrnuje  Ubytování v horské chatě i se snídaní. Místo si rezervovat v chatě nemusíš, to už jsem zařídil (ubytování si hradí na místě každý sám).
 Jízdu lanovkou na Gjaildam za cca 30€
 Dopravu – na tento kurz můžeš využít zdarma spolujízdy tam i zpět naším minibusem, vyjíždíme ze Zlína (popřípadě po trase).

Na kurzu Ti ukáži:

– jak správně používat vybavení
– jak se vyznat obtížnosti ferrat
– techniku výstupu na ferraty
– pohyb po ledovci a záchranu z trhliny
– historii ferrat
– vybavení a jeho použití

Možné využít spolujízdy, vyjíždíme ze Zlína a Brna.

Kurz je veden certifikovaným horským průvodcem a lezeckým instruktorem s individuálním přístupem k jednotlivci ve skupině max. 6 lidí!

2x přespíme v úžasné horské chatě Simonyhütte v pokoji s více lůžky, tzv. lágru. Na pokojích viz. odkaz jsou deky, takže není potřeba spacák (když už, tak něco lehkého nebo hygienickou vložku do spacáku). V chatě je dostupné jídlo, pití i sociálky. Cena za ubytování s polopenzí je cca 60€ za osobu na noc. Pro členy Alpenvereinu je sleva 10€. Ubytování si na místě platí každý sám. Místo si rezervovat na chatě nemusíš, to už jsem zařídil.

Není nutná předchozí zkušenost s pohybem po ledovci, vše si nejdříve spolu nacvičíme, než vyrazíme na samotný výstup na vrchol. Nutná je středně pokročilá fyzická zdatnost, jelikož se budeme přemísťovat s batohy a vybavením

1

Den 1: Příjezd

11:00 Sraz u stanice lanovky v Obertraunu.

11:30 Vyjedeme lanovkou k naší chatě Simonyhütte ve výšce 2203 m.

15:00 Zajdeme si na ledovec a ukážeme si jak se správně pohybovat po ledovci, jak se navázat a brzdit cepínem při pádu + spousty další srandy podle časových možností.

2

Den 2

7:00 Vyrazíme vzhůru na Dachstein, nejprve nás bude čekat přejít ledovec a finálně si vylezeme ferratu. Stejnou cestou se pak vrátíme na zpět. Podle sil a časových možností si ještě vyzkoušíme záchranu při pádu do trhliny a další techniky.

3

Den 3

9:00 Navštívíme ferratu  blízkém okolí a poté sjedeme lanovkou zpět k autům.

16:00 Ukončení akce