3 dny
Délka kurzu
Střední
Obtížnost
Chtěl bych Tě pozvat na Ferratový kurz – Nejlepší ferraty Solné komory
 
Pojď se se mnou vydat na úžasné ferraty v Rakousku v Solné komoře. Kurz je určen pro lidi, kteří chtějí sami bezpečně zdolávat ferraty různých obtížností a být připraveni na různé události, které mohou nastat. Naučím tě vše od úplných začátků a po celou dobu výstupu ti budu na blízku, kontrolovat a vysvětlovat techniku.
Termíny:
1) 19. – 21.5.2017
2) 2. – 4.6.2017
3) 9. – 11.6.2017
4) 15. – 17.9.2017

Místo kurzu Solné komory, Rakousko
Kapacita kurzů 6 účastníků
Cena obsahuje Kompletní zapůjčení vybavení na ferraty. Budeš potřebovat akorát svoje pevnější boty a bezprsté rukavice (fitness, cyklistické). Dobré jsou i pogumováné pracovní rukavice

Náklady na horského průvodce a fotografa

Profi fotografie s logem (za příplatek 390 Kč, je možné si zaplatit jedinečné focení konkrétní osoby a tím prohloubit zážitek z akce. V ceně je 10 ks upravených fotografii bez loga)

Cena nezahrnuje 2x Ubytování v horské chatě i se snídaní. Cena je ….Kč, platí si na místě každý sám. Místo si rezervovat v chatě nemusíš, to už jsem zařídil.

Dopravu – na tento kurz můžeš využít zdarma spolujízdy tam i zpět naším minibusem, vyjíždíme ze Zlína (popřípadě po trase)

Cestovní pojištění

Co se naučíte:
– jak správně používat vybavení
– jak se vyznat obtížnosti ferrat
– techniku výstupu na ferraty
– záchranu při pádu na ferratě
– dopomoc při nezvládnutí úseku
– základy první pomoci v horách
– historii ferrat
– vybavení a jeho použití

Možné využít spolujízdy, vyjíždíme z Olomouce a Zlína.
Doplňkové služby:
10 Ks profi fotografii bez loga zaslány el. poštou + 390 Kč

Jednu noc přespíme v horské chatě (ještě doplním). Cena za ubytování není v ceně kurzu. Cena za ubytování včetně snídaně je …., platí si na místě každý sám. Místo si rezervovat v chatě nemusíš, to už jsem zařídil.

Nemusíš se bát, že by to mělo být něco těžkého. Obtížnosti ferrat na které půjdeme jsou v obtížnosti od B až po D. Itinerář není pevně daný, ferraty vyberu podle zkušeností, fyzické zdatnosti účastníků a počasí.

1

Den 1: Příjezd

13:30 Sraz v Solné komoře
 
14:00 Předání vybavení, vysvětlení použití a jak se do toho všeho správně ustrojit. 
 
14:30 Navštívíme první ferratu, kde si něco povíme o obtížnosti ferrat a správné technice výstupu. Po celou dobu výstupu ti budu na blízku, kontrolovat a vysvětlovat techniku. Vyzkoušíš si co dělat, když se před tebou zasekne člověk… Poté na vysutém mostě nebo jiném převislém úseku si pohrajeme trochu s adrenalinem, pověsíš se do volného prostranství a zároveň okusíš, že tlumič pádu se netrhá při běžném odsednutí…Na další části pak dopomoc / dojištění / spouštění účastníka na těžkém úseku pomocí lana.
 
17:00 Zajedeme do penzionu, kde se ubytujeme. 
 
18:00 Trochu teorie, ukázek a povídek u vychlazeného Radlera nebo jiných pochutin.
 
19:00 Volná zábava
2

Den 2

8:00 Snídaně na horské chatě.
 
9:00 Vyklizení chaty a odjezd na ferratu.
 
10:00 Tento den si vybereme 2x ferraty podle sil a chuti účastníků, jednu před obědem a druhou po obědě. Zajištěné cesty se nebudou opakovat, pokaždé bude jiná. Po vylezení a podepsání se do vrcholové knihy nám zůstane ještě chvíli času na relax u kříže.
19:00 Návrat do penzionu a volná zábava
3

Den 3

8:00 Snídaně  penzionu.
 
9:00 Vyklizení chaty a odjezd na ferratu.
 
10:00  v neděli si dáme nějakou parádní ferratu dle přání
16:00 Ukončení kurzu