5 dnů
Délka kurzu
Střední
Obtížnost
Během pěti úžasných dnů pobytu v Julských alpách a triglavského národního parku si projdeme několik krásných ferrat, navštívíme Predilské jezero, vyhoupneme se po italské ferrate do severní stěny Mangartu. Navštívíme Velký Prisojnik, kde vystoupáme exponovanou ferratou k ohromnému skalnímu oku. Na závěr si necháme to nejúžasnější a tím je výstup za svitu čelovek na svítání na nejvyšší horu Slovinska – Triglav 2864 m.
Dostupné termíny
1) 27. – 31.7.2017
Místo kurzu Triglav, Slovinsko
Kapacita kurzů 6 účastníků
Cena obsahuje  Kompletní zapůjčení lezeckého vybavení na ferraty

Náklady na horského průvodce a fotografa

 Informační materiály

Cena nezahrnuje  Ubytování -Tři noci přespíme v hostelu v Bovci ve vícelůžkových pokojích se snídaní. (Společná sprcha a wc). Cena za noc včetně snídaně je cca 20€ za osobu / noc.
 Jednu noc Triglavský dom, nejvýše položená horská chata. Ubytování ve vícelůžkovém pokoji (k dispozici teplé deky). Na chatě je výborná kuchyně, tekoucí voda, ale nejsou k dispozici sprchy. Cena je cca 30€ za osobu / noc.
 Dopravu – na tento kurz můžeš využít zdarma spolujízdy tam i zpět naším minibusem, vyjíždíme ze Zlína (popřípadě po trase).
Cestovní pojištění

Na kurzu Ti ukáži:

– jak správně používat vybavení
– jak se vyznat obtížnosti ferrat
– techniku výstupu na ferraty
Kurz je veden certifikovaným horským průvodcem a lezeckým instruktorem s individuálním přístupem k jednotlivci ve skupině max. 6 lidí!

Možné využít spolujízdy, vyjíždíme ze Zlína a Brna.

  • 1 noc Triglavský dom na Kredarici
  • 3 noci Hostel Bovec

Čeká tě středně těžká náročnost, vhodná průměrná až střední fyzická zdatnost bez strachu z výšek. Budeme se pohybovat ve skalnatém, kopcovitém terénu a horských stezkách ve výškách 1600 – 2900 m. Obtížnosti ferrat se bude pohybovat B – C.

1

Den 1

Ráno vyrazíme naší dodávkou přes Rakousko. První navštívíme Predilské jezero (959 m) a protáhneme se na naší první zajištěné cestě. Pak přejedeme do Bovce, kde se ubytujeme.
2

Den 2

Vystoupáme do Mangartského sedla, odkud se se vydáme do severní stěny Mangartu a italské strany masivu, kde nás čeká úžasná ferrata Via Italiana (obtížnost C). Sestup pak horskou cestou.
3

Den 3

Ráno přejedeme do sedla Vršič, odkud vyrazíme pěšky k nástupu na ferratu Kopiščarjeva pot (obtížnost C). Nádhernou podívanou na této exponované ferratě je ohromné skalní oko, kterým prostoupíme na hřeben. Poté sestoupíme po turistickém chodníku.
4

Den 4

Tento den přejedeme do doliny Vrata, kde následně vystoupáme po ferratě Tominšikova pot (obtížnost C) na nejvýše položenou horskou chatu na Slovinsku Triglavski dom na Kredarici (2 515m). Zde přespíme a připravíme se na finální výstup.
5

Den 5

Poslední den nás čeká finální výstup lehkou zajištěnou cestou na Triglav (2 864 m), tak abychom si ho užili co nejvíce, vyrazíme brzo ráno za tmy za svitu čelovek, tak abychom byli na nejvyšší hoře Triglav na východ slunce. Výstup není nějak fyzicky ani technicky náročný. Podmínkou pro zdárný výstup je odolnost proti strachu z výšek a příznivé počasí. Z vrcholu sestoupíme k chatě Tržaška koča na Doliču a zpět k našim autům. Návrat do České republiky v pozdních večerních hodinách.